Tansiyon Yükseldi! Putin’den Açıklama

Belgorod Valisi Vyacheslav Gladkov, son dönemde yaşanan Ukrayna saldırılarının ardından 16 kişinin hayatını kaybettiğini, 98 kişinin ise yaralandığını duyurdu. Vali Gladkov, saldırılar nedeniyle kentin büyük bir bölümünde elektrik kesintilerinin yaşandığını belirtti.

TAHLİYE OPERASYONU: 9 BİN ÇOCUK GÜVENLİ YERLERE TAŞINACAK

Vali, bu saldırılar sonrasında 9 bin çocuğun bölgeden tahliye edileceğini ve ilk etapta 1200 kişilik bir grubun 22 Mart’ta güvenli yerlere taşınacağını açıkladı.

EĞİTİM KURUMLARI KAPALI: UZAKTAN EĞİTİM BAŞLADI

Associated Press’in bildirdiğine göre, Ukrayna bombardımanı altındaki sınır bölgesinde büyük çaplı bir tahliye operasyonu başlatıldı. Eğitim kurumlarının kapatıldığı belirtilirken, kolej ve üniversitelerin uzaktan eğitime geçtiği aktarıldı.

RUSYA’NIN İDDİASI: UKRAYNA SALDIRILARI

Rusya Savunma Bakanlığı, bölgeye düşen dokuz top mermisinin ardından Ukrayna’yı suçladı. Bakanlık, Ukrayna’nın Patriot sistemi kullandığını iddia ederken, Ukrayna istihbaratından bir kaynak ise insansız hava araçlarının Engels hava üssüne saldırdığını belirtti.

PUTİN’DEN GÜVENLİK SÖZÜ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna tarafından sık sık bombalanan sınır bölgelerinin güvenliğinin sağlanacağına dair güvence verdi. Putin, Rusya’nın saldırılara karşılık vereceğini ancak sivillerin hedef alınmayacağını vurguladı.

FRANSA’NIN ASKER GÖNDERME PLANI: PROVOKASYON MU?

Rus devlet haber ajansı Tass’ın aktardığına göre, Rusya Dış İstihbarat Servisi Başkanı Sergei Naryshkin, Fransa’nın Ukrayna’ya 2 bin askerini gönderme hazırlığında olduğu yönünde istihbarat aldıklarını iddia etti. Ancak Fransa Savunma Bakanlığı bu iddiayı yalanlayarak açıklamayı ‘provokasyon’ olarak değerlendirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x