Adel / Faber-Castell sektörde bir ilki gerçekleştiriyor: Adel / Faber-Castell, 50 bine yakın çocuğa kırtasiye ürünü ve oyuncak desteğinde bulunuyor

50 yılı aşan tecrübesi ile 1969’dan beri faaliyet gösterdiği kırtasiye sektöründe Türkiye’nin lider firması olan Adel / Faber-Castell, Fazla iş birliğinde Gıda Kurtarma Derneği ile el ele vererek kırtasiye sektöründe bir ilki gerçekleştiriyor. Depremden etkilenen illerin de aralarında olduğu 20 ilde köy okulları, çadır kentler ve mahallelerde yaşayan 50 bine yakın çocuğa kırtasiye ürünü ve oyuncak desteği sağlıyor.

Türkiye’nin ve yakın coğrafyanın en büyük kırtasiye ürünleri üreticisi olan Adel / Faber-Castell, köklü kurumsal kültür ve değerleri ile bütünleşen sürdürülebilirlik yaklaşımı doğrultusunda, Birleşmiş Milletler 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları arasında yer alan Nitelikli Eğitim ve İklim Eylemi alanlarını önceliklendiriyor. Aynı zamanda, yine Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları arasında yer alan ‘Amaçlar için Ortaklıklar’ maddesine yönelik de projeler geliştiren Adel / Faber-Castell, bu doğrultuda, ‘İyilik Ağacı’ kurumsal sosyal sorumluluk çatısının altına Fazla ile gerçekleştirdiği iş birliğini ekledi. Bu iş birliğiyle, kırtasiye sektöründe bir ilki gerçekleştirerek, ürünlerini ve oyuncaklarını çocuklara ulaştırıyor ve çocukların yüzlerinde bir tebessüm oluşturmayı amaçlıyor.

 

Adel / Faber-Castell, Fazla iş birliği ile Gıda Kurtarma Derneği ağında bulunan gıda bankaları aracılığıyla Adana, Kayseri, Adıyaman, Kocaeli, Ardahan, Niğde, Bursa, Ordu, Düzce, Osmaniye, Edirne, Samsun, Erzincan, Şırnak, Hatay, Tokat, İstanbul, Tunceli, Kastamonu ve Yozgat’ta 50 bine yakın çocuğa ulaştı.

 

“İyiliğimiz ile daha iyi bir geleceğe iz bırakmayı sürdüreceğiz”

Yapılan iş birliği hakkında konuşan Adel / Faber-Castell CEO’su Oğuz Uçanlar; “Adel / Faber-Castell olarak özümüzdeki iyilik değerinden besleniyor ve Birleşmiş Milletler’in 2030 yılına kadar ulaşmayı hedeflediği Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları içinde yer alan İklim Eylemi ve Nitelikli Eğitim alanlarında, ‘İyilik Ağacı’ çatısı altında kurumsal sosyal sorumluluk projeleri yürütüyoruz. Fazla ve Gıda Kurtarma Derneği ile el ele vererek kırtasiye sektöründe bir ilki gerçekleştiriyor, çocuklarımızın yüzünde tebessüm oluyoruz. Bu kapsamda ürünlerimizi ülkemizin yirmi ilindeki çocuklarımıza ulaştırdık. İyiliği ve herkese iyi gelmeyi odağımıza alarak çalışmayı, daha iyi bir geleceğe iz bırakmayı sürdüreceğiz” dedi.

Geliştirdikleri iş birliğine dair heyecanını paylaşan Fazla Kurucu Ortağı ve CEO’su Olcay Silahlı“Fazla olarak geliştirdiğimiz teknoloji tabanlı, bütünsel atık yönetimi çözümleri ile tüm tedarik zinciri için sürdürülebilir atık yönetimini mümkün kılmanın ötesinde etki odaklı bir ekosistemi yönetiyoruz. Bu kapsamda Adel / Faber-Castell ile geliştirdiğimiz iş birliği doğrultusunda ve Gıda Kurtarma Derneği ile omuz omuza çalışarak bir ilki gerçekleştirmiş ve ülkemizin dört bir yanında, çocuklarımızın yüzlerine bir gülümseme yerleştirebilmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu ilk adımın ardından çok daha güzel projeler geleceğine inancımız tam” şeklinde konuştu.

‘Hayallerini şekillendirmek, renklendirmek ve iz bırakmak isteyen herkesin hayatında olma’ vizyonuyla çalışan ve nesillerin gelişimine eşlik eden Adel / Faber-Castell, ‘Kalite, Yenilikçilik, Başarma Tutkusu ve İyilik’ olmak üzere 4 temel değeri ile topluma fayda sağlamaya devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x